Folder Acces Ücretsiz bir dosya şifreleme programıdır.Kullanımı oldukça basit olmasına karsın bilmeyenler veya daha önce kullanmayanlar için resimli anlatmayı uygun gördüm. Dosyalarınızı şifreledikten sonra dosya üzerine 2 kere tıkladığınızda size şifre sorar,eğer şifre doğru girilmez ise kesinlikle klasör içeriği görülmez. Buda size özel bilgilerin korunması anlamına gelir. Bu anlamda basarili bir program!

Öncelikle programı sistemimize kuruyoruz. Programı çalıştırmak için masaüstündeki programımıza 2 kere tıklıyoruz.

Karşımıza şifre girmemizi isteyen 2 hane çıkacak. Bu şifre kesinlikle unutmayacağınız bir şifre olmalıdır. Çünkü şifrelediğimiz klasörleri bu sifre ile açıp bu şifre ile kilitleyeceğiz. 6-12 karakter arası seçmiş olduğumuz şifreyi password yazan yerin karsiligina yazıyoruz. Daha sonra ayni şifreyi tekrar Confirm yazan yerin karşılığına yazarak onaylamış oluyoruz. Simdi OK butonuna basalım.

Şifrelemek istedigimiz klasör veya klasörleri Add butonuna basarak seçiyoruz.

Şifrelemek istedigimiz klasörü bilgisayarımızdan seçip Lock Folder butonuna basıyoruz

Artik klasörünüz şifrelenmiştir. Şifrelenmiş klasör aşağıdaki resimdeki şekilde görünür. Artık o klasör siz şifreyi yazmadan açılmaz.

Şimdi Şifrelediğimiz klasörü açalım. Şifrelediğimiz klasör üzerine 2 kere tıklıyoruz.Karşımıza çıkan ekrana şifremizi yazıp OK butonuna basıyoruz.

Şifre doğru ise onay olarak ekrana aşağıdaki resimdeki onay gelir. Şimdi Tamam butonuna basınız. Artık şifreli klasörünüz açıldı demektir.

Bir yol olarak yine program aracılığı ile kısa sürede dosyalarınızı şifreleyebilirsiniz. Bunun için şifrelemek istediğiniz klasör üzerine gelip mause ile sağ tik yapıp Lock Folder seçeneğine tıklayınız.

Ekrana gelen panele şifrenizi yazıp OK butonuna basınız.

Şifre doğru ise ekrana aşağıdaki onay gelir ve siz Tamam dedikten sonra artık dosyanız şifrelenmiş olur.

DOWNLOAD TURBOBİT : http://turbobit.net/iizbefeu9qrq/FolderAccess2.rar.html

Reklamlar