İnternet siteniz varsa hit alamıyorsanız yada siteniz henüz yok ve yapmaya nereden başlarım diye kara kara düşünüyorsanız size tam uygun yer webmastersitesi.  Burada her türlü döküman ve arşivi bulabilirsiniz.

İster web tasarımda acemi olun isterseniz profesyonel webmastersitesi‘nde sıcak aile ortamında yeni bilgiler öğrenebilir yada kendi bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. Sitede sadece bunlar yok tabi. Her türlü ticaret yapabilirsiniz.

Mesela bir web siteniz yada php scriptiniz var bunları nasıl güvenli bir şekilde satarım diye düşünüyorsanız E-Ticaret puanıyla webmastersitesi‘nde her türlü satış ve alış işlemini güven ve kaliteyle yapabilirsiniz. Siteyi tanıtmak için uzun uzun yazmaktansa size kısaca aklınızda şekil olarak belirgin olması için maddeler halinde yazıyorum ;

 1. Alışveriş sistemi (E-Ticaret) – Her türlü alış veriş yapabilirsiniz.
 2. Domain Piyasası – Domainim ne kadar eder yada 1 Tl den domain bile alabilirsiniz açık arttırma sistemi.
 3. Hit ve ziyaretçi kaynakları sistemi – Buradan web sitenize nasıl hit alırım sorusuna iyi bir cevap alabilirsiniz. Yada kendi sitenizi tanıtıcı bir yazı ile yazarsanız biraz katkısı olabilir.
 4. Ücretsiz Link Değişimi – Burada konu açarak yada açılmış konularda ki sitelerle ücretsiz olarak link değişimi yada banner değişimi yapabilirsiniz.
 5. Webmaster Okulu – Burada eğer bu işte acemiyseniz buradan çok şeyler öğreneceğiniz kesindir.
 6. Arama Motoru – Kısmında her türlü arama motorlarıyla ilgili bilgi,
 7. döküman, yardım ve destek alabilirsiniz.
 8. Seo – Burada seo ile ilgili tüm bilgileri bulabilirsiniz eğer web siteniz var ise buraya kesinlikle bakmanızı öneriyorum çok faydalı olacaktır.
 9. Hosting ve Web Alanı – Burada ise Hosting, Dedicated sunucu, Hosting yazılımları hakkında yazı yazıyabilir, okuyabilir ve tartışabilirsiniz. Hatta sponsorluk kısmında sitenize hosting ile ilgili sponsor bile bulabilirsiniz.
 10. Webmaster Araçları – Kısmında webmaster’ın her zaman ihtiyacı olabilecek her türlü araçları buradan temin edebilirsiniz. Örneğin sitenizin google örümceği tarafından nasıl göründüğünü görmek istiyorsanız buraya bir göz atın aradığınızı mutlaka bulacaksınız.
 11. Hazır Sistemler – Buradada wordpress,Smf, Mybb, Vbulletin, Joomla, E-Ticaret sistemleri, CMS, her türlü script yardımı ve hazır scriptleri buradan bulabilirsiniz.
 12. Programlama – Burada Php, Asp, Programlama dilleri (C#,C++,Java,.Net programcılığı, Visual Basic ve Mysql) ile her türlü yardım ve destek alabilir yada bildiklerinizi paylaşabilirsiniz.
 13. Webtasarım – Kısmında webtasarımla ilgili, Photoshop yardımı ve örnekleri yada tema, hazır şablonlar ile ilgili döküman bulabilir yada siz kendiniz paylaşabilirsiniz
 14. Donanım – Kısmında bilgisayar donanımıyla ilgili her türlü yardım ve destek alabilir yada siz başkalarına yardım edebilirsiniz.
 15. Yazılım – Kısmında işletim sistemleri (Windows xp,windows 7, linux gibi) Programlar, Tarayıcılar (internet explorer, Firefox, Google Chrome gibi) yardım ve destek alabilirsiniz.
 16. Hayat Oyunu – Buradada normal günlük yaşamımızdan hoşunuza giden klip,resim ve video paylaşabilir yada izleyebilirsiniz kısaca burada “Hayat bir Oyundur Webmasterların Oyun Sahası Hayat Hakkında Herşeyi Burada Paylaşıyoruz.

Artık sona geldik kafanızda webmastersitesi‘nin nasıl bir yer olduğu belirmiştir. Kısa ve öz olmak gerekirse webmastersitesi Aile yeridir ve bilgi paylaşım platformudur.

Reklamlar